Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autostrady. Czy pojedziemy za darmo?

Facebook Twitter

Częstochowa nie jest osamotniona w walce o bezpłatny przejazd autostradami. Ten sam cel ma także Rybnik i Katowice. Kilka dni temu delegacja sygnatariuszy odwiedziła Ministra Cezarego Grabarczyka zawożąc prawie 60 tysięcy podpisów w sprawie bezpłatnych autostrad w naszym regionie. Podczas spotkania przedstawiono najważniejsze argumenty przemawiające za rezygnacją z opłat na "strategicznych" dla mieszkańców Śląska odcinków A1 oraz A4.

Mówiono także o obwodnicy Częstochowy. Minister zapewnił, że już w najbliższym czasie sprawa zostanie przedstawiona Radzie Ministrów. Wśród ogólnej liczby podpisów prawie 15 tysięcy zebrano w naszym regionie. Kolejnym krokiem Stowarzyszenia Częstochowa  2020 będzie spotkanie z II Wicewojewodą Piotrem Spyrą. Tymczasem okazało się, że walczące o bezpłatne autostrady miasta zyskały jeszcze jednego sojusznika. Jest nim wiceprzewodniczący komisji infrastruktury Janusz Piechociński, poseł PSL.

Tematem zajęła się Katarzyna Koba.

W dalszym ciągu można podpisać petycje w sprawie pobierania opłat za przejazd autostradą A1 na odcinku pomiędzy węzłami Kościelec, Rząsawa, Lgota, Gnaszyn, Zawodzie. Petycja znajduje się na stronie www.sos.czest.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj