Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autobusy nr 13 częstochowskiego MPK skomunikują miasto z Mykanowem

Facebook Twitter

Linia zostanie wydłużona zaledwie o kilometr, a dzięki temu będzie mogła obsłużyć nawet półtora tysiąca potencjalnych pasażerów. Temat wraca na czwartkową sesję Rady Miasta.

Mimo podmiejskich kursów, nadal zapłacimy miejskie stawki za bilety:

Ta wydłużona linia 13 powinna wjeżdżać na teren gminy Mykanów, czyli przedłużenie przez ulicę Ludową do miejscowości Wola Kiedrzyńska oraz Wierzchowisko w pobliżu szkoły w gminie Mykanów. Źródło pokrycia kosztów wynikających z przedłużenia tej linii będzie stanowić dopłata gminy Mykanów w wysokości powyżej 62 000 zł rocznie. Zoptymalizowano rozkład linii 28, stąd zdaniem Częstochowskiego MPK i MZDiT możliwa jest taka optymalizacja kosztów finansowych.

Linia zostaje też wydłużona na wnioski pasażerów. Prawdopodobnie od marca część kursów poprowadzi do Wierzchowiska. Jak mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie, ważna jest decyzja radnych o porozumieniu między gminami w tej sprawie. Radni z Mykanowa już w styczniu zgodzili się na współpracę obu samorządów:

Podjęcie takiej uchwały przez Radę Miasta pozwoli na zawarcie porozumienia międzygminnego. Linia 13 przyda się mieszkańcom gminy Mykanów i przyda się także mieszkańcom Częstochowy. Oblicza się, że tą usługą przewozową objętych zostanie około 1600 mieszkańców obu gmin, czyli Częstochowy i Mykanowa.

– dodaje Włodzimierz Tutaj. Autobusy zabiorą pasażerów z nowych przystanków w Kiedrzynie, Woli Kiedrzyńskiej oraz z dwóch postojów przy ul. Długiej w Wierzchowisku. Przy szkole będzie zlokalizowana pętla 13-tki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021