Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autobusy częstochowskiego MPK znów pojadą do Mstowa

Facebook Twitter

To efekt porozumienia, które zawarli prezydent Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk oraz wójt gmin „Mstów” Tomasz Gęsiarz.

fot. czestochowa.pl

Pojazdy linii nr 30 pojawią się na trasie już 1 września:

Blisko 30 lat do Mstowa nie wjeżdżały autobusy linii miejskiej, dlatego dla nas jest to historyczna chwila, bardzo duże wydarzenie. Gdzieś faktycznie ta komunikacja w ostatnich latach wyglądała co najmniej średnio i mieszkańcy mają sentyment do tej linii 57, do tej linii miejskiej. Cały czas sygnalizowali, że bardzo by się przydało, żebyśmy jako gmina – turystyczna gmina podmiejska, z powrotem wrócili również do komunikacji, także bardzo się cieszę, że akurat od 1. września już ta linia 30 przedłużona będzie do Mstowa. 

– mówił Tomasz Gęsiarz – wójt gminy Mstów. Jak mieszkańcy gminy radzili sobie bez autobusów MPK przez 30 lat?

Zdecydowanie lepiej funkcjonowała firma PKS Częstochowa, więcej osób jeździło autobusami. W tym momencie, nie ukrywajmy, wiele osób przesiada się na samochody osobowe, gdzieś tam dogadując się, jeżdżąc w kilka osób do pracy czy do szkół. Wydaje mi się, że teraz mając większy komfort, autobusy niskopodłogowe, dostęp do Wi- Fi, do internetu no to w tym momencie mam nadzieję, że więcej osób będzie korzystało z linii miejskiej. 

Dzięki rozszerzeniu porozumienia między Częstochową a Mstowem, autobusy MPK linii 30 pojadą do Mstowa, ale obsłużą też inne miejscowości tej gminy – w gminie wyznaczono 12 przystanków. W zasięgu autobusów komunikacji miejskiej znajdzie się 5 tysięcy osób. Za bilety zapłacimy niedużo, bo według miejskiej taryfy.

Cieszymy się, że dobra współpraca między samorządami owocuje też i tym, że możemy pomóc ludziom, którzy mieszkają w tych samorządach. Dlatego też dobra współpraca między Częstochową a Mstowem owocuje tym, że MPK w Częstochowie, częściowo przynajmniej, odpowie na potrzeby komunikacyjne mieszkańców Gminy Mstów. Możemy oczywiście wspierać, możemy pomagać, ale tak przepisy są skonstruowane, że mówią tylko o tych gminach najbliższych, tych które graniczą z Częstochową i ,dlatego że takie porozumienie nastąpiło to już od 1. września mieszkańcy Mstowa, Gminy Mstów, mieszkańcy wielu miejscowości Gminy Mstów będą mogli z tej komunikacji miejskiej skorzystać. 

– mówi Krzysztof Matyjaszczyk – prezydent Częstochowy nt. nowej podmiejskiej komunikacji: Jak ta współpraca będzie wyglądać w praktyce?

Linia nr 30 MPK Częstochowa zostanie przedłużona i komunikacja publiczna zawita do Jaskrowa, Mancerzowa, Mstowa i Siedlca w postaci przedłużonej właśnie linii nr 30. Będą ją obsługiwały głównie autobusy długie przegubowe, niskopodłogowe – takie, które mam nadzieję odpowiedzą na potrzeby wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli z tej komunikacji skorzystać. 

– dodaje Krzysztof Matyjaszczyk. Rozkład jazdy linii nr 30 TUTAJ https://mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/rozklady-jazdy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021