Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autobusem MPK do Wierzchowiska? A jednak będziemy musieli na to jeszcze trochę poczekać …

Facebook Twitter

Zapowiadane na 1 lutego wydłużenie "13-tki" do Wierzchowiska zostało przesunięte w czasie. Pasażerowie będą musieli jeszcze poczekać. Przynajmniej do kolejnej Sesji Rady Miasta Częstochowy.

Jak informuje Radio Jura Maciej Hasik rzecznik prasowy MPK w Częstochowie: „pojawiły się dodatkowe kwestie proceduralne, które muszą być rozwiązane przed wprowadzeniem zmian. Temat nie jest jednak w żaden sposób zagrożony”.

Przypomnijmy, uchwałę o przedłużeniu linii mieli podjąć w czwartek (30.01) częstochowscy radni, sprawa została jednak przesunięta na kolejną sesję. Jednocześnie w piątek (31.01.) uchwałę intencyjną w sprawie porozumienia z częstochowskim MPK w sprawie przedłużenia linii numer 13 podjęła Rada Gminy Mykanów. Nieoficjalnie mówi się, że kursy powinny zostać uruchomione do połowy lutego.

To zmiana na którą mieszkańcy czekali od dawna. Autobusy, które do tej pory kończyły trasę na Rondzie w Kiedrzynie przy ul. Ludowej, będą zatrzymywać się na dodatkowych trzech przystankach: Woli Kiedrzyńskiej oraz przy ul. Długiej w Wierzchowisku. Przy szkole będzie zlokalizowana pętla tej linii. Mimo że 13-tka będzie miała charakter miejsko-podmiejski, na całej długości nowego odcinka trasy będzie obowiązywać miejska taryfa.
o tym pisaliśmy już TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj