Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Artyści pomogą potrzebującemu 15-latkowi. W Częstochowie odbędzie się aukcja prac dla Szymka

Facebook Twitter

Częstochowie zapowiadana jest kolejna, wyjątkowa akcja pomocowa. Tym razem 11 lutego odbędzie się w Muzeum Monet i Medali "Wieczór sercem malowany", czyli artystyczne przedsięwzięcie połączone z muzyką na żywo i licytacjami dzieł sztuki na rzecz Szymka Noszczyńskiego.

fot. Jason Morrison - sxc.hu

15-letni chłopiec walczy z rzadką chorobą, a jego leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne:

Ta akcja ma na celu zebranie środków. Jedna z największych charytatywnych aukcji dzieł sztuki, jakie były organizowane. Pod młotek pójdą prace najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej rozchwytywanych autorów – Sętowskiego, Dwurnika, Olbińskiego, Frączka, Lubaszki, Stypki, Wołka. Wieczór zakończy koncert zespołu Ampera

– poleca gospodarz wydarzenia Krzysztof Witkowski, z Muzeum Monet i Medali w Częstochowie. Do udziału w aukcjach prac plastycznych uznanych autorów zachęca malarka – Paulina Taranek:

Tyle osób przeznaczyło na ten cel swoje obiekty, ja również przekazałam obraz pt. Madame, który mam nadzieję spotka się z ciepłym przyjęciem, z dużą aprobatą, ponieważ cel jest szczytny. Zbieramy pieniądze dla Szymka. Uważam, że sztuka może łączyć, może jednoczyć, może działać w słusznej sprawie, dlatego trzymajcie kciuki. Mam nadzieję, że obraz Madame zostanie wylicytowany za okrągłą sumę, która pomoże Szymkowi w dalszym leczeniu.

Organizatorzy szykują sporo niespodzianek, licząc na duży odzew mieszkańców, którzy włączą się w pomoc. Zaproszenia-bilety są jednocześnie cegiełką pomocy dla chorego nastolatka.

Wydarzenie w piątek 11 lutego o godz. 18:00

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj