Arcyważne zwycięstwo Rakowa z Pogonią Szczecin! Mistrzostwo Polski coraz bliżej

W rozegranym awansem meczu 31 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w środę (20.04) w Szczecinie piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali z Pogonią 2:1, mimo, że do przerwy przegrywali 0:1! Bramki dla naszej drużyny zdobyli Vladislavs Gutkovskis i Ivi Lopez. Po tym meczu Raków znalazł się na czele ligowej tabeli, a do zakończenia ligowych rozgrywek pozostały "czerwono-niebieskim" tylko 4 spotkania!

Trener Marek Papszun zaskoczył wyjściową „jedenastką” na ten mecz. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy w grze Szymona Czyża, Sebastiana Musiolika i Fabio Sturgeona, który musiał zastąpić Patryka Kuna. Początek spotkania należał do Rakowa, który zdawał się osiągać minimalną przewagę. Gospodarze jednak przejęli inicjatywę i zdobyli bramkę – w 25 minucie Vahan Bichakhchyan popisał się świetnym podaniem do pozostawionego bez opieki Kamila Grosickiego, ten sprytnym zwodem oszukał Tomasa Petraska i wyprowadził szczecinian na prowadzenie.
Do końca pierwszej części spotkania Raków nie potrafił się odnaleźć, Pogoń była drużyną lepszą, ale wynik nie uległ już zmianie.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy trener Papszun zdecydował się na 3 zmiany, które okazały się strzałem w „dziesiątkę”. Na boisko zostali wprowadzeni Lederman, Długosz i Gutkovskis, którzy znacznie ożywili grę częstochowian. Już w 47 min. podanie Rudnica kapitalnie wykorzystał Gutkovskis, który zdobył wyrównującą bramkę mimo „towarzystwa” dwóch obrońców Pogoni. Mecz się otworzył, jedna i druga drużyna raz po raz stwarzała sobie bramkowe sytuacje. Raków ma jednak w swoich szeregach najlepszego strzelca ekstraklasy Ivi Lopeza, który w 78 minucie oszukał w polu karnym Zecha i silnym strzałem z ok. 11 metrów, z lewej strony pola karnego wyprowadził Raków na prowadzenie, którego nasza drużyna nie oddała już do końca.

Teraz los tytułu zależy już tylko od piłkarzy Rakowa – jeżeli wygrają 4 ostatnie spotkania z Górnikiem Łęczna, Cracovią Kraków, Zagłębiem Lubin i Lechią Gdańsk zapewnią sobie pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Polski!

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:1 – Grosicki (25 min.) 1:0, Gutkovskis (47 min.) 1:1, Lopez (78 min.) 1:2

Skład Rakowa: Kovacevic, Tudor, Petrasek, Rundic, Sorescu, Czyż (46′ Lederman), Papanikolau, Sturgeon (46′ Długosz), Wdowiak (73′ Cebula), Lopez, Musiolik (46′ Gutkovskis)