Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Archiwum Państwowe w Częstochowie nadal z obostrzeniami

Facebook Twitter

I choć czytelnia Akt wznowiła działalność dla użytkowników - zmianie uległy dotychczasowe zasady udostępniania zasobu archiwalnego.

fot. Pexels / pixabay.com

Na wizytę trzeba najpierw umówić się telefonicznie:

Archiwum funkcjonuje w formie ograniczonej. Oczywiście obsługujemy osoby zainteresowane korzystaniem z zasobu archiwalnego, jednak te osoby muszą umówić się na wizytę, ponieważ nasza czytelnia ze względu na swoją wielkość może przyjąć tylko określoną liczbę osób. Jednak wszystkie pisma na osoby, które przychodzą na tzw. dyżur potrzebują dokumentów obsługujemy bezzwłocznie. Numer telefonu – kierunkowy do Częstochowy to jest 34 363 89 31, wewnętrzny 5. Strona internetowa – archiwumczestochowa.ap.gov.pl

– mówi Ewa Dubaj z Archiwum Państwowego w Częstochowie. A już 30 września, Dzień Archiwisty. Tego dnia w godzinach od 12.00 do 17.00 będzie można zwiedzić niedostępne na co dzień magazyny archiwalne, zapytać archiwistów o przechowywany zasób, pochwalić się też swoimi zbiorami czy dowiedzieć się, jak zabezpieczać swoje rodzinne dokumenty.

Archiwum przygotowuje także wystawę materiałów archiwalnych, pokazującą źródła do badań genealogicznych przechowywanych w zasobie Archiwum. W związku z epidemią koronawirusa, obowiązują zapisy. Zwiedzanie Archiwum odbywać się będzie maksymalnie w pięcioosobowych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczki).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj