Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aplikacja „Źródło” nie działa jak trzeba, trzeba więc stać w kolejkach

Facebook Twitter

Ostatnio kolejki do okienek to standard. W Urzędzie Stanu Cywilnego podobnie jak w Wydziale Spraw Obywatelskich z takim problemem spotykają się urzędnicy i częstochowianie. Szczególnie w okresie letnim gdy załatwiamy sprawy związane z wydawaniem dokumentów tożsamości dla dzieci przed wakacjami, musimy wcześniej odstać swoje.

Wszystko z powodu wolno działającej nowej ogólnopolskiej aplikacji Źródło, która została wprowadzona w urzędach. System utrudnia też pracę w USC, a tutaj z kolei panuje szczyt sezonu ślubnego…

Znacznie wydłużył się proces rejestracji ślubów, urodzeń, załatwiania innej dokumentacji. Widać to po kolejkach w magistracie czy Urzędzie Stanu Cywilnego.

– relacjonuje kierownik częstochowskiego USC Rafał Bednarz, z którym rozmawiał Mariusz Osyra. Nasz reporter sprawdzał czy aplikacja Źródło nadal powoduje wydłużone oczekiwanie w Wydziale Spraw Obywatelskich:

– podsumowywała Jolanta Włodarkiewicz-Piątek, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich. Na razie urzędnicy oraz mieszkańcy czekają na poprawienie sprawności działania internetowego systemu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024