Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Apel o czystość naszych ulic ciągle aktualny. Strażnicy pouczają właścicieli psów

Facebook Twitter

Sprzątajcie po swoich pupilach. O dbałość i czystość, którą musimy zachować na ulicach miasta, apeluje ponownie częstochowska Straż Miejska. Mundurowi od wielu lat prowadzą na terenie Częstochowy działania dla poprawy estetyki miasta.

fot. Pixabay

Do apelu przyłącza się samorząd i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Należy sprzątać po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych. Nikt nie chce chodzić po zabrudzonych chodnikach, po zabrudzonych trawnikach. Przez cały rok przypominamy, że należy sprzątać po swoich psach, jeśli wyprowadzamy je na spacer. Za to grożą odpowiednie sankcje karne przewidziane prawem. Można oczywiście dzwonić, my podjedziemy i podejmiemy odpowiednie interwencje. Oprócz telefonicznych zgłoszeń, podejmujemy również własne interwencje wobec osób, które nie sprzątają po swoich psach.

Ten apel szczególnie cenny przed zimą, ale obowiązek właściciele czworonogów mają przez cały rok

– przypomina Artur Kucharski ze Straży Miejskiej. Za niewywiązywanie się niego grozi mandat:

W pierwszej kolejności edukujemy, pouczamy. Według naszych statystyk na 5 naszych interwencji, średnio jedna kończy się mandatem. Jeśli ma mówimy o zapisach z taryfikatora, nie jest to wymysł strażników, tylko są to stawki ustalone w taryfikatorze. Może to być mandat w wysokości 100 zł.

Za takie przewinienia grożą kary, ale patrole strażników przede wszystkim apelują o respektowanie regulaminów, pouczają i przypominają o dbałości o czystość. Masz psa – masz też obowiązki. Także odnośnie szczepień i bezpieczeństwa:

Trzeba jeszcze przypomnieć, że jeśli wyprowadzamy psa w miejscu ogólnodostępnym, to musi on być zawsze na smyczy, a pies, który jest agresywny musi być zawsze na smyczy i dodatkowo w kagańcu. Jeżeli pies będzie biegał bez smyczy, to jest to też wykroczenie. Każdy nasz pupil powinien mieć obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie

– dodaje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021