Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Anita Włodarczyk na specjalnych zajęciach wychowania fizycznego z dziećmi w Częstochowie

Facebook Twitter

Słynna polska lekkoatletka Anita Włodarczyk na specjalnym wuefie z częstochowskimi uczniami. Nasza trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem odwiedziła Częstochowę, aby poćwiczyć z najmłodszym uczniami, ale i zachęcić do aktywności fizycznej.

fot. facebook.com/anitawlodarczykofficial

Anita Włodarczyk: Tutaj zawsze chodzi o to, żeby była zabawa na lekcji wychowania fizycznego. Pokażę też kilka ćwiczeń z mojego treningu, przywiozłam też młoty specjalne – gumowe, bezpieczne dla dzieci. Więc kto będzie chciał rzucić młotem, to jak najbardziej. Często spotykam się z młodzieżą, dzieciakami w szkołach. Te osoby, które przynoszą zwolnienia, dopiero zrozumieją to za lat 20-30, dlaczego nie ćwiczyły na lekcji wychowania fizycznego. Co prawda, jak chodziłam z 20 lat temu do podstawówki, to też już dziewczyny kombinowały, przynosiły usprawiedliwienia, niedyspozycje itp.. Moim zdaniem to była wyłącznie wymówka

– powiedziała nam mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. Przy okazji prowadzonych zajęć sportsmenka zachęcała najmłodszych częstochowian, aby nie rezygnować z lekcji w-fu i nie przynosić do szkoły zwolnień, kiedy tego nie potrzebują. Aktywność na świeżym powietrzu jest bezcenna, szczególnie w trakcie dnia pełnego nauki:

Anita Włodarczyk: Warto głowę sobie przewietrzyć. Sama po sobie widziałam, jak chodziłam do szkoły, wracałam, człowiek był zmęczony niesamowicie. Trzeba było pójść na trening, ale endorfiny szczęścia podczas wysiłku fizycznego powodowały to, że jak wracałam z treningu, to zdecydowanie lepiej przyswajałam naukę.

Sport to zdrowie, szczególnie w dobie gdy dzieci chętniej korzystają z urządzeń elektronicznych niż np. z roweru. Okazuje się, że to właśnie na dwóch kółkach Anita Włodarczyk rozpoczynała sportową przygodę i ma też związki z Częstochową:

Anita Włodarczyk: Moja miłość do rowerów, to była pierwsza dyscyplina sportu, którą trenowałam. Przyjeżdżam na mecze do Częstochowy. Słynna drużyna Lwy Częstochowa. Nawet odniosłam tutaj mały sukces, bo zajęłam 6. miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Byłam jedyną dziewczyna w Polsce, która ścigała się z chłopakami, więc Częstochowa jest mi bliska. Cieszę się, że po zakończeniu kariery Speedrowerowej, kiedy zaczęłam trenować lekkoatletykę, rower nadal jest moim elementem treningowym. Dużo czasu spędzam dla siebie, aktywnie na rowerze

– do ruchu zachęcała sportsmenka Anita Włodarczyk, która przeprowadziła też z dziećmi specjalną lekcję wychowania fizycznego.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj