Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Amerykański marynarz” odpłynął z oszczędnościami oszukanej kobiety

Facebook Twitter

Policja z Lublińca ostrzega przed nowymi znajomościami w internecie. O tym, że szybko można stracić dorobek życia, przekonała się mieszkanka naszego regionu. Mężczyzna wyłudził od niej 167 tys. złotych. 

Mieszkanka powiatu lublinieckiego za pośrednictwem aplikacji Messenger nawiązała znajomość z mężczyzną, który podawał się za wdowca, pracownika statku. Kobieta miała otrzymać od niego paczkę z Włoch zawierającą sporą ilość pieniędzy. Przesyłkę według amerykańskiego „marynarza” do Polski miał przywieźć jego agent. Oszust przekazał wzruszającą historię swojego życia, dzięki czemu nawiązał z kobietą bliskie relacje. Pisał do niej o życiu, pracy, o miłości. Potem skontaktował się z nią rzekomy agent, który poprosił o przelanie pewnych kwot pieniędzy, na sporządzenie dokumentów i odbiór paczki. Aby sprostać oczekiwaniom kobieta w jednym z banków wzięła kredyty na 125 tys. zł. Gdy przelała wszystkie kwoty, zorientowała się że korespondowała z oszustem, a całą sprawę zgłosiła w lublinieckiej komendzie. Śledztwem zajmują się policjanci Wydziału Kryminalnego.

Policja często przestrzega w podobnych sprawach, najczęściej internetowi oszuści szybko znikają, a cały proceder powtarzają gdzie indziej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2023