Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Amerykańska delegacja z systemu więziennictwa w Lublińcu

Facebook Twitter

Przedstawiciele amerykańskiego więziennictwa przyjechali w celu międzynarodowej wymiany doświadczeń, do Zakładu Karnego w Herbach i jego oddziału w Lublińcu. Byli za murami naszych zakładów zamkniętych.

fot. sw.gov.pl

Przedstawiciele amerykańskiego więziennictwa zawitali za mury Oddziału Zewnętrznego, aby poznać nasze zasady resocjalizacji i terapii, w ramach współpracy dla społeczności lokalnych z USA. Gościom przedstawiono podstawowe zadania Służby Więziennej w Polsce oraz działania realizowane w jednostkach penitencjarnych.

To właśnie tutaj, w Lublińcu znajduje się jedyny w Polsce oddział terapeutyczny dla skazanych kobiet uzależnionych od środków odurzających. A terapie na tym polu są prowadzone tylko w dwóch jednostkach w skali naszego kraju. Często właśnie podczas programów terapeutycznych powstaje rękodzieło, prace plastyczne i inne, które trafiają do rodzin osadzonych. Delegacja ze Stanów Zjednoczonych porównywała swoje i nasze działania opiekuńcze, wychowawcze i terapeutyczne w ramach resocjalizacji.

Wizyta i współpraca jest możliwa dzięki pomocy Fundacji POLISH-AMERICAN DEVELOPMENT COUNCIL. Przedstawiciele zapowiedzieli kolejną wizytę i rozwijanie współpracy.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj