Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ambitne plany nowego właściciela Huty Częstochowa. LIBERTY Częstochowa na drodze do produkcji 1 miliona ton stali rocznie

Facebook Twitter

Zwiększenie zatrudnienia i zwiększenie produkcji- takie są plany na najbliższe miesiące nowego właściciela Huty Częstochowa - grupy Liberty. 

Wszystko idzie zgodnie z planem. W ciągu siedmiu miesięcy od wydzierżawienia zakładu, Huta osiągnęła dodatni wynik. Od grudnia 2020 roku 1.200 pracowników zakładu stale i bezpiecznie zwiększa produkcję do najwyższych miesięcznych poziomów od 2017 roku. W lipcu wyprodukowano ponad 57 000 ton stali, w porównaniu z zaledwie 16 000 ton w styczniu, a walcownia zwiększyła produkcję blach grubych z 12 000 ton w styczniu do 42 000 ton w lipcu. Plany właściciela są ambitne. Liberty chce stać się największym producentem blach GREENSTEEL – czyli stali wytwarzanej w piecu elektrycznym z poszanowaniem środowiska naturalnego) w Europie Środkowej i Wschodniej. Huta planuje też zwiększyć produkcję do 1 miliona ton rocznie i zaczyna zatrudniać kolejnych pracowników.

Zakład podziewa się również, że jego produkty będą wykorzystywane w dużych projektach infrastrukturalnych, które mają zostać wkrótce rozpoczęte w ramach Krajowego Planu Odbudowy przygotowanego przez polski rząd.

W lipcu Huta odnotowała EBITDA w wysokości 7,1 mln euro. Zakład rozpoczął już szereg inicjatyw, które mają pomóc w jego modernizacji i zrównoważonej transformacji. Należy do nich podpisanie umowy o współpracy z Politechniką Częstochowską w zakresie badań naukowych, edukacji i wymiany doświadczeń.

Krishnamoorthy Venkatasubramanian, Dyrektor Wykonawczy Liberty Częstochowa, powiedział: „Jestem bardzo dumny z zespołu, który mamy w Hucie Częstochowa za ogromny wysiłek włożony od momentu przejęcia jej przez LIBERTY w ponowne uruchomienie, a następnie odbudowę przedsiębiorstwa. Będziemy teraz koncentrować się na dalszym zwiększaniu produkcji wysokiej jakości stali według zasad GREENSTEEL, aby zapewnić silną pozycję i zrównoważoną przyszłość naszego zakładu”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj