Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzezinski z jednodniową wizytą w Częstochowie

Facebook Twitter

Aktualna sytuacja gospodarcza w Częstochowie, inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej, strategiczne kierunki rozwoju miasta, a także obecność firm z kapitałem amerykańskim, które zainwestowały lub obecnie inwestują w Częstochowie - między innymi tego dotyczyło spotkanie Ambasadora USA z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem.

fot. czestochowa.pl

W piątek (22.07) Mark Brzezinski gościł w Częstochowie z jednodniową wizytą. Oprócz spotkania z prezydentem miasta, Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedził także hutę szkła Guardian, Liceum Mickiewicza, Politechnikę oraz Jasną Górę. W imieniu prezydenta Joe Bidena ambasador wyraził również słowa uznania i wdzięczności dla Polaków, którzy bezinteresownie i hojnie niosą pomoc Ukrainie i dla ukraińskich uchodźców w naszym kraju.

Mark Brzezinski dokonał wpisu w księdze pamiątkowej, w którym podziękował za gościnę mieszkańcom „miasta o lokalnych korzeniach i globalnym zasięgu”.

fot. czestochowa.pl

Prezydent zaprosił Pana Ambasadora do złożenia kolejnej wizyty w mieście oraz poznania uroków częstochowskiej Jury.

Swój pobyt w Częstochowie Ambasador Stanów Zjednoczonych rozpoczął rano od spotkania z przedstawicielami spółki Guardian Częstochowa – dyrektorem zakładu Marcinem Leszkiem i dyrektorem na Wschodnią Europę – Grzegorzem Kuźnikiem. Guardian Glass jest częstochowską firmą z kapitałem amerykańskim. Nowoczesny zakład produkuje szkło typu float o wysokich parametrach stosowane we wnętrzach i na zewnątrz budynków.

Po wizycie w Urzędzie Miasta kolejnym punktem programu było zwiedzanie sanktuarium jasnogórskiego. Dyplomaci amerykańscy przyjęli również zaproszenie wystosowane przez dyrekcję V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza. Szkoła już wcześniej współpracowała z krakowskim Konsulatem USA. W spotkaniu wzięli udział także uczniowie z grupy tanecznej MICK oraz z klasy ukraińskiej.

Trop partnerskich relacji poprowadził Ambasadora również na Politechnikę Częstochowską, gdzie Rektor prof. Norbert Sczygiol i ekipa odpowiedzialna za sukcesy częstochowskiego łazika marsjańskiego zaprezentowali ostatnie projekty, o których było głośno także w Stanach Zjednoczonych.

Ambasadorowi towarzyszył m.in. Patrick T. Slowinski, konsul generalny USA w Krakowie.

źródło: BPJG, UM Częstochowy

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024