Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Amazonki mają dzień otwarty 4 lutego, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, zachęcają panie do konsultacji

Facebook Twitter

4 lutego podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, odpowiedzą na trudne pytania i zachęcą do konsultacji medycznych. Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, Amazonki Częstochowskie organizują w swojej siedzibie Dzień Otwarty.

To już w piątek:

My jako Amazonki mówimy Światowy Dzień Świadomości Walki z Rakiem. Przede wszystkim jest to dzień, gdzie chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Częstochowy do naszego stowarzyszenia, do naszej siedziby. Jako wolontariuszki możemy zrobić instruktarz samobadania, pokażemy nasz sprzęt, ale przede wszystkim do dyspozycji będą lekarze oraz psychologowie. Możemy się również łączyć online

– panie, pary, ale też rodziny zaprasza Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Co szczególnie ważne, będzie możliwość rozmowy i otrzymania wsparcia dla osób walczących z nowotworami. Do takich spotkań zachęcają Amazonki – kobiety, które przeszły już leczenie i pokonały chorobę:

Jesteśmy my do dyspozycji, lekarze, zwłaszcza teraz – w dobie trudnych dostępów do lekarza czy do poradni specjalistycznych. Przede wszystkim porozmawiamy – jak to przeszłyśmy. Jesteśmy po tej chorobie, jesteśmy doświadczone. Umiemy podpowiedzieć, poinstruować każdego, ale przede wszystkim co nam się należy, jak się dostać, pokazać punkty, do których można się zgłosić. Wiemy jak pomóc osobie, która tego potrzebuje. Jest to bardzo ważne dla nas wszystkich

– informowała Elżbieta Markowska. Amazonki w Dniu Otwartym będą czekać na zainteresowane osoby 4 lutego od 10.00 do 14.00 w siedzibie przy al. Pokoju 13. Tego dnia członkinie stowarzyszenia będą też dostępne online i telefonicznie.

fot. facebook.com/amazonkiczestochowskie

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj