Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Alert pogodowy: Do jutrzejszego poranka intensywne opady

Facebook Twitter

Do jutrzejszego (6.08.) poranka intensywne opady deszczu! Ostrzeżenie 2-go stopnia wydali synoptycy dla wszystkich powiatów województwa śląskiego. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Całkowita suma opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm.

fot. Pixabay

Miejscami będą wzbierać potoki i mniejsze dopływy rzek. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega natomiast przed ewentualnymi podtopieniami.

„Uwaga, dziś (5.08) intensywne opady deszczu. Możliwe wezbrania rzek. Śledź komunikaty pogodowe”. SMS-y z taką treścią rozesłało do mieszkańców województwa Śląskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Na bieżąco śledzimy wszystkie komunikaty, meldunki i prognozy IMGW, usłyszeliśmy w Wydziale Zarządzania Kryzysowego w częstochowskim magistracie. Opady deszczu towarzyszyć nam będą przed najbliższą dobę:

W tej chwili opad deszczu jest bardzo spokojny. To są opady rzędu 1mm na 1 m kw., czyli to jest bardzo mało. Te opady będą gdzieś do godzin porannych dnia jutrzejszego. Jeżeli tak stan pogody się utrzyma to zagrożenia powodziowego czy gwałtownych wezbrań w Częstochowie mieć nie będziemy.

– uspokaja mieszkańców Michał Dróźdż z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022