Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aktywna jesień dla lokalnych organizacji społecznych organizowana przez JOWES

Facebook Twitter

Rajd Podmiotów Ekonomii Społecznej, szkolenia online, seminarium lokalnych organizacji, czy cykl szkoleń z marketingu dla trzeciego sektora. Od nowego sezonu, który ruszył we wrześniu, swoją aktywność na rzecz ekonomii społecznej i lokalnych NGO-sów wznowił JOWES.

O Rajdzie Podmiotów Ekonomii Społecznej opowiadał nam kierownik Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie, Artur Szmaciarski:

Artur Szmaciarski: Rajd Podmiotów Ekonomii Społecznej to jest takie wydarzenie, gdzie organizacje z różnych regionów mogą się poznać przy udziale organizacji terenu subregionu. W terenie można zobaczyć też bardzo ciekawe działalności. Zawsze staramy się coś innego pokazać. Nie wszyscy wiedzą, ale zrzeszamy osoby, które mają już swoje miejsce w obszarze kultury, sportu, działań społecznych, bo ekonomia społeczna to nie tylko pomoc społeczna. Niestety wiele osób utożsamia jedno z drugim, ale to w ogóle szeroko pojęty obszar działań kulturalnych, rekreacyjnych.

Wiele dzieje się w działalności organizacji pozarządowych

– mówi Artur Szmaciarski. Jesień to intensywny okres dla wielu działań wśród NGO-sów, co szczególnie widać w porównaniu z poprzednimi latami w trakcie pandemii:

Artur Szmaciarski: Mimo tego, że pandemia nas trochę zaskoczyła – dwa lata tak naprawdę w uśpieniu, jeżeli chodzi o akcje zewnętrzne – to muszę powiedzieć, że u nas bardzo dużo się działo. Między innymi uczestniczyliśmy w rozdysponowaniu tzw. środków COVID-owych na różnego rodzaju zadania w naszym mieście i w naszym subregionie. Zostały rozdysponowane przez nas przede wszystkim na wsparcie przedsiębiorstw społecznych i organizacji pozarządowych w tym trudnym okresie. Jest to bardzo intensywny czas – kontynuujemy naszą drogę…

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj