Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aktualny stan epidemiczny zmienia też sytuację osób osadzonych, informuje Zakład Karny w Herbach

Facebook Twitter

Nie tylko zastosowano wzmożone zasady bezpieczeństwa i ochrony przed wirusem, ale też osoby za kratkami mają większą możliwość zdalnego kontaktu z rodziną.

Mówi rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk Elżbieta Krakowska:

Aby zapewnić osadzonym kontakt z bliskimi, zwiększono możliwość kontaktu telefonicznego, korespondencyjnego oraz za pomocą komunikatorów internetowych. Osadzeni mają także szerszy dostęp do prasy, radia i telewizji. Wprowadzono dodatkowe zajęcia edukacyjne i dydaktyczne w małych grupach. Służba więzienna ograniczyła do minimum transporty osadzonych do innych oddziałów.

Służba więzienna wdrożyła też dodatkowe zasady ochrony przed koronawirusem. Wszystko w trosce o zdrowie pracowników, służby więziennej i osób zamkniętych. Odnotowano jeden przypadek zakażenia.

Funkcjonariusze, którzy mają bezpośredni kontakt z więźniami, muszą nosić maski ochronne. Wprowadzono całkowity zakaz wyjść osadzonych na zewnątrz do pracy. W aresztach śledczych i zakładach karnych znajduje się obecnie tylko jeden osadzony, który został przyjęty do jednostki z zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem. Jest to jeden z dwóch osadzony, wobec których sąd zastosował areszt.

– dodaje ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj