Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aktualne remonty drogowe na Stradomiu zmierzają ku końcowi

Facebook Twitter

Jest dobra wiadomość dla kierowców. Kończy się przebudowa odcinków ulic Artyleryjskiej i Kościelnej na Stradomiu. Inwestycja na tym ważnym dla dzielnicy Stradom szlaku komunikacyjnym to element programu ,,Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.

Warte nieomal 6,5 mln zł zadanie w połowie dofinansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na budowie ekipy wykonawcy deklarują przystąpienie do ostatnich etapów prac. W najbliższych tygodniach należy spodziewać się m.in. układania warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni, prac wykończeniowych przy chodnikach i zjazdach, czy zagospodarowania przyległej zieleni. Umowny termin zakończenia zadania mija w październiku tego roku i wszystko wskazuje na to, że zostanie utrzymany a inwestycja oddana w pełni do użytku jeszcze tej jesieni. 

A jak prace oceniają mieszkańcy?

Jestem mieszkańcem ul. Artyleryjskiej i to co się w remoncie wyprawia na skrzyżowaniu Matejki – Artyleryjska – Polna to jest naprawdę bandyctwo. Nowa droga, której krawężnik wychodzi w jezdnię co najmniej o 2 metry niż powinien na zakręcie między Matejki a Artyleryjską. Te krawężniki zostały na razie prowizorycznie ustawione, bo będzie niedługo asfaltowanie, ale czas najwyższy, aby pomyśleć – proszę Państwa – tam się wymijają dwa autobusy, czasami przegubowce, czasami tiry i po krawężnikach muszą jechać, bo innej możliwości nie ma.

Tragicznie. Ja osobiście jeżdżę objazdami. Szkoda mi auta. Przeciąga się, ale jak każde roboty w Polsce.

Dokucza trochę ten hałas, ale już jest końcówka także jakośtam przetrzymamy.

Na pewno będzie lepiej, będzie bezpieczniej. Tam dalej się pojawi garb na skrzyżowaniu, także wydaje mi się, że będzie dużo lepiej. 

Warto wspomnieć, że część pozostałego fragmentu ul. Kościelnej w tym rejonie będzie przebudowana jako element jednej z lokalnych inwestycji częstochowskiego Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj