Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku w Siedlcu. Oskarżony 26-latek

Facebook Twitter

26-latek, który w styczniu spowodował śmiertelny wypadek w Siedlcu Dużym, teraz stanie przed sądem. Młody kierowca odpowie za śmierć swojego kolegi.

Do Sądu Rejonowego w Myszkowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Dominikowi S., o czym informuje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Na początku roku jechał pod wpływem alkoholu, a na przejażdżkę zabrał dwóch kolegów. Przed wyjazdem mężczyźni wypili po jednym piwie, a następnie w sklepie kupili więcej alkoholu.

Na parkingu w Poczesnej jeden z pasażerów wysiadł, bał się bowiem o swoje życie. Wszystko dlatego, że Dominik S. za kierownicą prowadził zbyt szybko i był nietrzeźwy. Na łuku drogi DK-91 w Siedlcu Dużym 26-latek stracił panowanie nad autem i zderzył się z pojazdem z naprzeciwka. Na skutek uderzenia z pojazdu wypadł pasażer, który zmarł jeszcze tego samego dnia w szpitalu. Po wypadku pijany kierowca zaczął uciekać, ale został zatrzymany. Zdaniem oskarżenia jest odpowiedzialny za śmierć znajomego, sam też przyznał się do winy. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023