Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego pobicia przy ulicy Warszawskiej

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Fabianowi P., dotyczący przestępstwa spowodowania ciężkich obrażeń ciała, skutkujących zgonem pokrzywdzonego.

Zabójstwo w Poczesnej

Mówi prokurator Tomasz Ozimek:

Podejrzany oddalił się z miejsca zdarzenia i do 26 października 2019 roku, kiedy to został zatrzymany przez policjantów, ukrywał się przed organami ścigania. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało Bartłomieja J. do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł 23 października 2018 roku.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Fabian P. był w przeszłości wielokrotnie karany za rozboje, pobicie i naruszenie miru domowego. 21 października 2018 roku opuścił zakład karny po odbyciu kary 4 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego zgonem człowieka, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 5 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj