Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja sportowa na święto 11 listopada. Robimy 104 pompki dla Niepodległej

Facebook Twitter

Jeden z częstochowskich klubów kickboxingu postanowił uczcić Święto Niepodległości na sportowo. Akcja rozpocznie się w czwartek o godz. 19.00. Każdy może wziąć w niej udział.

fot. facebook.com/QuickShotKickboxing/

Mówi Łukasz Wabnic, trener kickboxingu z Częstochowy:

Łukasz Wabnic: Zapraszamy na wydarzenie, na którym planujemy wykonać 104 pompki. Dlaczego 104? Z tego względu, że mamy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W naszym klubie jest taka tradycja, że co roku adekwatnie do tego, jaka już ilość lat minęła od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, taką liczbę pompek robimy. Analogicznie za rok będzie już 105. Pompkom towarzyszy jeszcze odśpiewanie pieśni patriotycznej „Szara piechota”.

Celem akcji jest zarówno wspólne świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też promowanie sportowego ducha:

Łukasz Wabnic: Chcemy uczcić pamięć żołnierzy, którzy walczyli za naszą wolność, w sportowy sposób zademonstrować swoją fajną stronę patriotyzmu. Chcemy być dumni, że jesteśmy Polakami. Na tym wydarzeniu będą też obywatele Ukrainy, Turcji, oni są dumni z tego, że są w Polsce.

W akcji udział może wziąć każdy, bez względu na to, na jakim jest sportowym poziomie i w jakiej formie fizycznej. Nie chodzi o to, aby bić rekordy, ale o to, aby motywować się do ciągłego rozwoju i przekraczania swoich barier, zachęca Łukasz Wabnic. Wydarzenie w sali klubu, w Pasażu przy al. NMP 12c.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023