Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja „Paczka dla dziecka z domu dziecka” – posłuchaj piosenki Roba Gitarnika

Facebook Twitter

Tradycje bożonarodzeniowe są niezwykle piękne i mają w sobie mnóstwo magii. Dają dzieciom możliwość ucieczki od codziennych problemów. Jednak nie we wszystkich domach panuje rodzinna atmosfera, a pod rozświetloną choinką piętrzą się kolorowo zapakowane prezenty.

Dlatego wystartowała zbiórka świąteczna na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Kłobucku i podległych mu placówek w Krzepicach i Waleńczowie. Za jej organizację odpowiedzialny jest znany muzyk w regionie Robert Madziarz – pseudonim Rob Gitarnik. Zbiórkę promuje piosenka, którą przygotował artysta wraz z przyjaciółmi:

Czasy, w których teraz żyjemy, czyli pandemiczne spowodowały to, że nie mogliśmy w zeszłym roku uruchomić drugiej edycji, gdzie miały głównie zaśpiewać dzieci z Domu Dziecka i w tym roku wpadłem na pomysł, że zaproszę kilku znajomych do wykonania tej piosenki, i rzeczywiście udało się. Wyszedł nam całkiem fajny utwór, który – mam nadzieję – będzie dobrze wspierał dzieci podczas zbiórki. Ma tytuł „Świętuj czas”, do tekstu Małgosi Iżyńskiej – częstochowskiej poetki.

Do projektu przez inicjatora akcji zaproszeni zostali Małgorzata Iżyńska, Marian Lichtman, Anna Maria Adamiak, Stashka, Kornelia Dusza, Maja Adamiak, Agnieszka Wołosiewicz, Remi Juśkiewicz, Amelia Cierpiał, Sławek Nalepa oraz wychowankowie placówek, dla których zorganizowana została akcja, Wioletta Wójtowicz i Angelika Roszkowska. Powstał także teledysk do piosenki:

Był nagrywany w różnych miejscach, bo rozrzut artystów jest bardzo duży, mamy Łódź, Częstochowę, Warszawę, a nawet Anglię- 2 osoby. Oprócz dwóch dziewczyn, które zaśpiewały, to zdjęcia były kręcone właśnie w domu dziecka, kiedy ubierają choinkę – taki świąteczny klimat, pokazany właśnie od tej strony z dziećmi.

Skąd pomysł na te inicjatywę?

Przez wiele lat byłem mieszkańcem Częstochowy – od 2001 do 2015, potem wyjechałem do Anglii, gdzie spędziłem w Londynie 4 lata, potem wróciłem i wszechświat tak pokierował moją drogą, że poznałem wyjątkową osobę – Anię i osiedliłem się w Kłobucku. Z racji tego, że mam na swoim koncie duże akcje – Pomaganie jest trendy (edycja druga i trzecia), Helping is trendy z raperami ze Stanów, gdzie m.in. w mojej współkompozycji wziął udział Snoopdog, wielu amerykańskich raperów, Sportowcy dzieciom – Mistrza nie zatrzymasz. Po prostu kocham pomagać. Kocham takie akcje, finansowe wsparcie to jest jedno, ale kiedy komponuję piosenkę, która zostaje późnej wykorzystana właśnie w tego typu akcji, to daje mnóstwo radości.

Jak można wesprzeć wychowanków domu dziecka? Gdzie szukać zbiórki?

Zapraszam na stronę facebookową Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku – tam będą wszystkie linki, będzie udostępniony teledysk. Założyli też swój kanał na YouTubie, gdzie można też zobaczyć piosenkę promującą pierwszą edycję. Serdecznie zapraszam do wsparcia

– do przyłączenia się do drugiej edycji akcji „Paczka dla dziecka z domu dziecka” zachęca Rob Gitarnik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023