Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja odzyskiwania żywych choinek

Facebook Twitter

Ruszyła poświąteczna akcja odzyskiwania żywych choinek. Jeżeli masz świąteczne drzewko w donicy i chcesz mu dać drugie życie, możesz przyłączyć się do rozpoczętej zbiórki. Zachęca do tego Częstochowski Alarm Smogowy.

Działacze chcą dużą część choinek doniczkowych z naszych domów nie tylko uratować przed wysypiskiem, ale i posadzić na terenach zielonych…

Chodzi o to, żeby drzewka – choinki doniczkowe nie lądowały na śmietnikach po tym okresie świątecznym. Chcemy im dać drugie życie. Chcemy je posadzić na terenie miasta, żeby za jakiś czas były z nich całkiem dorodne, fajne drzewa a jest to na pewno akcja, która wspiera lepszy klimat, bo każde drzewo jest tutaj na wagę złota. D0 9 stycznia czekamy na przyniesienie tych choinek. Będzie to oczywiście zależało od ilości. Wiem o tym, że tych drzewek jest dość dużo a musimy je we właściwy sposób przechowywać, żeby te drzewa dotrwały.

Jak mówi Hubert Pietrzak, współorganizator akcji, warto dać świątecznemu drzewku drugą szansę. Wpłynie to na mniejszą ilość śmieci w Częstochowie i lepszy mikroklimat lokalny. Ekolodzy zachęcają do własnoręcznego posadzenia drzewka…

Działa to tak, że można teraz przynieść drzewko w doniczce z system korzeniowym nienaruszonym na Szymanowskiego, tam mamy właśnie punkt odbioru. Tym się zajmuje Fundacja Rething i te drzewa będą właściwie magazynowane do okresu wiosennego, gdzie zorganizujemy akcję polegającą na ich sadzeniu, kiedy będzie to prostu możliwe.

Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego, poleca punkt odbioru choinek doniczkowych. To „Lepszy Klimat” przy ul. Szymanowskiego. Zbiórka trwa dwa tygodnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj