Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja Godzina Dla Ziemi w sobotę, a jak dbają o nią częstochowianie?

Facebook Twitter

W sobotę (27.03.) po raz czternasty światowa akcja „Godzina dla Ziemi", która będzie miała jak zawsze i częstochowski akcent. W tym roku powinna mieć dla nas w Polsce szczególne znaczenie, gdyż odbywa się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy".

fot. Jakub Martenka/ Pixabay

Celem jest jak zawsze osiągnięcie efektu ekologicznego. Przy tej okazji pytaliśmy częstochowian, jak dbają o naszą planetę na swoim lokalnym podwórku:

Staram się nie śmiecić i też namawiam do tego innych.

Unikam plastiku bardzo w sklepach, żeby brać jednak te wielorazowe torby, dużo nie robimy.

Segreguję śmieci. Nie wyrzucam tam, gdzie nie potrzeba.

Tylko hasła, głosimy ogromne hasła, ale za tym nie idą czyny. Każdy z nas musi się wziąć do pracy. Jeżeli posegregujemy śmieci, świetna sprawa, ale proszę zobaczyć jak to idzie wielu ludziom. Tej makulatury to nie mogę przeżyć. Dzieci w szkołach takie akcje robiły, przynosili, coś dostawali. Ja muszę odwieźć 100 km za darmo i jeszcze dziękować Bogu, że to chcą przyjąć.

Mieszkańcy podkreślają, że aspekt ekologiczny i dbałości o środowisko jest dla nich ważny, ale nie zawsze jego ochrona nam wychodzi. Za to staramy się być eko na własny użytek:

Ja mam jeszcze dom na wsi i tam sobie plewię, sadzę różne rzeczy i to jest chyba też forma dbania o środowisko.

Śmieci segregujemy już od jakiegoś czasu. Mimo, że mieszkamy w bloku siejemy swoje warzywa, teraz np. pomidorki. Staramy się mieć swoje warzywa mimo ograniczonego miejsca. Wiadomo oszczędzamy wodę, oszczędzamy prąd. Próbujemy.

– rozmawialiśmy o akcji „Godzina Dla Ziemi” na częstochowskim podwórku z przechodniami w centrum miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj