Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja „COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ”

Facebook Twitter

„COVID ZABIJA – ZASZCZEP SIĘ” to tytuł akcji informacyjnej, którą organizują wspólnie Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny. I nie jest to tylko promocyjny slogan- podkreślają organizatorzy.

fot. fernando zhiminaicela/ Pixabay

Na całym świecie na tę chorobę zachorowało 72 miliony osób, a niemal dwa miliony zmarło. COVID-19 spowodował śmierć ponad 27 tysięcy Polaków. Stąd pomysł na akcję, bo jak dodają organizatorzy, nareszcie mamy dziś do dyspozycji skuteczną broń, która uratuje nasze życie i zdrowie. To szczepionka.

Myślę, że ważne są te początki, właśnie żeby pokazać tę dobrą stronę szczepienia, żeby pokazać, że to nie straszne, że nic przerażającego po tych szczepieniach się nie dzieje i myślę, że bardzo wielu pracowników, tak jak i obywateli Polski czeka na te pierwsze efekty i stąd ważne, żeby na tę pierwszą falę szczepień właśnie kwalifikowali się lekarze, kwalifikowali się znani ludzie, lubiani ludzie, którzy darzeni się olbrzymim szacunkiem w społeczeństwie.

Chcemy wspólnym działaniem przekonać do szczepień nieprzekonanych- dodaje Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr. Tadeusz Urban.

Jeżeli ludzie zobaczą, że się im nic nie dzieje, że oni z oczekiwaniem poszli się szczepić, są z niego zadowoleni z tego szczepienia – myślę, że to pociągnie jednak rzesze tych wszystkich niedowiarków, którzy muszą mieć po prostu więcej czasu na spokojne przemyślenie.

Najnowsze badania mówią, że ponad 47 proc. Polaków nie chce się szczepić, bo obawia się działań niepożądanych lub nie wierzy w skuteczność szczepionki.

To jest najważniejsze – przełamać egoizm, nie ja, tylko my – społeczeństwo, wszyscy razem, my – rodzina, my musimy myśleć o sobie nawzajem. To chyba jest dobre przesłanie tej akcji całej szczepienia, bo myślę, że Polacy to jednak mądry, rozsądny naród, który czasem potrzebuje trochę czasu a może ma więcej wątpliwości, musi móc rozwiać je, ale że jednak Polacy tłumnie ruszą do szczepień, bo to jest jedyna nadzieja. Jedyna nadzieja w tym, że nie będzie ofiar i to tych medycznych, nie będzie ofiar ekonomicznych, socjologicznych, bo ta choroba pokazała, że skutki jej brzemienne zupełnie w różnych płaszczyznach życia codziennego a my chcielibyśmy wrócić chyba do starej, dobrej sprawdzonej już codzienności

– dodaje dr Tadeusz Urban.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021