Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja charytatywna „Pomagamy Izie”. Każdy może pomóc

Facebook Twitter

„Pomagamy Izie” – to strona na Facebook'u założona dla jednej z nauczycielek Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka w Częstochowie.

Izabela Matczak (na zdjęciu) od paru lat zmaga się z czerniakiem. To najbardziej postępujący z nowotworów i dający bardzo szybkie przerzuty.

Mama przeszła zabieg amputacji palca stopy, na którym umiejscowił się czerniak oraz wycięcie węzłów pachwinowych, gdzie był pierwszy przerzut. Leczenie zakończyło się pomyślnie, mama była pod stałą kontrolą lekarską. Niestety w lutym tego roku badanie kontrolne wykazało zmianę w głowie.

– informuje jej córka Katarzyna Czerwińska”. Stronę założyli koledzy i koleżanki z pracy, z którymi Pani Iza zna się od lat.

Iza to bardzo dobry człowiek, świetny nauczyciel lubiany przez dzieci i rodziców. Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy jej nie pomóc. Pracując razem przez lata stajemy się niczym szkolna rodzina.

– mówi koleżanka z pracy pani Izy Anna Pala. Nauczyciele postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.

Strona powstała po to, żeby pomóc Izie. Zwiększa ona zasięg odbiorców, którzy dzięki niej dowiedzieli się o chorobie naszej koleżanki. Codziennie organizujemy licytacje, a kwota na nich zebrana zasila konto Izy na zrzutce. Przez 12 dni uzbieraliśmy ponad 4 tysiące z samych licytacji. To niedużo w skali potrzeb Izy, ale idziemy do przodu i na pewno się nie poddamy. Nie teraz kiedy grupa rośnie w siłę, a do licytacji przyłączają się nowe osoby. Cudowne jest to, że z pomocą zgłaszają się rodzice i uczniowie. Przekazują fanty, licytują, promują naszą stronę wśród swoich znajomych. Nie zamierzamy zwalniać tempa, bo Iza potrzebuje pieniędzy na leczenie.

– mówi Iza Tokarczyk, pomysłodawczyni akcji.

W chwili obecnej na zrzutce Pani Izy jest ponad 11 i pół tysiąca złotych. Społeczność szkolna wierzy, że uda im się uzbierać całość – 20000 złotych.

Wiemy, że ludzi potrzebujących jest bardzo wielu. Ale Iza jest dla nas szczególnie ważna. Musimy jej pomóc, żeby do nas wróciła.

– mówiła Anna Wrońska, koleżanka z pracy.

Link do strony „Pomagamy Izie” TUTAJ

Link do zrzutki TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj