Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akademia Jana Długosza chce przyspieszyć swoje starania o stworzenie uniwersytetu

Facebook Twitter

Aby mogły być one skuteczne, władze uczelni robią przymiarki do połączenia Wydziałów Filologiczno-Historycznego i Nauk Społecznych. Protestują jednak studenci kierunków uruchomionych na Wydziale Nauk Społecznych.

Przy ul. Zbierskiego głośno manifestowali swoje niezadowolenie. W środę (13.01.) doszło do spotkania żaków z rektorem Akademii Zygmuntem Bąkiem.

Studenci z Wydziału Nauk Społecznych protestują przeciwko połączeniu, bo jak argumentują ich kierunki studiów niewiele mają wspólnego z filologią. W ich opinii uzyskanie dyplomu na kierunkach np. Administracja czy Analityka i Kreatywność Społeczna na Wydziale Filologiczno-Historycznym przyczyni się do obniżenia rangi takiego dyplomu. Czy połączenie wydziałów jest już przesądzone?

Rektor Zygmunt Bąk informuje, że zmniejszy się liczba etatów kierowniczych na uczelni, studenci z kolei będą mieć mniejszą liczbę przedstawicieli w samorządzie. Powstanie w miejsce dwóch wspólna Rada Wydziałowa. Ze studentami i rektorem AJD rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj