Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Agatka Kuberska już po protonoterapii. Dziewczynka wróciła z USA do domu „zmęczona, ale przeszczęśliwa” – pisze jej mama

Facebook Twitter

Walcząca z guzem mózgu siedmioletnia Agatka Kuberska z Częstochowy wróciła w poniedziałek (7.02) do domu. Przez blisko dwa miesiące przebywała w klinice w San Diego.

fot.facebook.com/kasiarzyna.kuberska

Agatka do Stanów Zjednoczonych poleciała razem z mamą na początku grudnia 2021 roku. Stan zdrowia dziewczynki szybko się pogarszał, dlatego jedyną możliwością dostania się wówczas do San Diego był lot wyczarterowanym samolotem medycznym. Przez kilka ostatnich tygodni śledziliśmy w mediach społecznościowych postęp prowadzonej przez amerykańskich specjalistów protonoterapii. I co bardzo cieszy, efekty widać gołym okiem.

Długi lot powrotny Agatka mogła już odbyć zwykłym, rejsowym samolotem. Leczenie bardzo poprawiło jej stan zdrowia i dało dużą nadzieję na pokonanie nowotworu.

Jak poinformowała mama Agatki:

Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na wykonanie pierwszych rezonansów. Wtedy okaże się, czy na tym etapie można zakończyć leczenie, czy jednak dalej trzeba walczyć z nowotworem i potrzebne będą kolejne kosztowne zabiegi.

Dziewczynkę czeka też intensywna, długotrwała i wielowymiarowa rehabilitacja, która może potrwać nawet rok. Dlatego fundusze zbierane przez rozpoczęte już inicjatywy, jak poinformowała rodzina 7-latki, będą przeznaczone na jej dalszą rehabilitację i powrót do sprawności.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022