Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aeroklub Częstochowski nie składa skrzydeł

Facebook Twitter

Pierwsze w tym sezonie lotniczym zawody modelarskie trzeba było przełożyć, ale na wiosnę i lato czekają nas i tak liczne atrakcje, choć na razie bez masowego udziału publiczności.

Pandemia wymusiła ograniczenia również i w tej dyscyplinie:

Zredukowaliśmy naszą aktywność, w której miałaby być duża liczba osób. Staramy się plany w tym zakresie ograniczyć, bo dezycje by wymagały zaplanowania wielomiesięcznych przygotowań i z dużym ryzykiem, że byłby to wysiłek zmarnowany, zarówno wysiłek osób i zaangażowane środki, ale kalendarz sportowy realizujemy w pełni. Dzięki temu, że nie angażujemy się w jakieś duże wydarzenia z udziałem publiczności, to mamy więcej czasu na klasyczną działalność sportową.

Planowane są i wydarzenie szkoleniowe, i sportowe w rozpoczętym sezonie

– mówi prezes Aeroklubu Włodzimierz Skalik. Stąd m.in. treningi kadry narodowej w lataniu precyzyjnym w Częstochowie, czy Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wieczorka rozgrywane w Rudnikach.

Chcemy gościć kadrę narodową naszych najlepszych pilotów samolotowych, później przechodzimy do zawodów. Mamy też zamiar stworzyć warunki do tego, by nie tylko nasi zawodnicy kręcili akrobację wyczynową, zawodniczą, ale jest też zainteresowanie tutaj wielu innych osób uprawiających niezwykle widowiskową, atrakcyjną dyscyplinę sportu, by korzystać z naszych możliwości.

Aeroklub Częstochowski nadal też przeprowadzi liczne loty zapoznawcze nad naszym regionem. Jak mówi prezes Skalik, nie tylko szybowcem, ale i nowym samolotem, gdzie już 3 osoby zasiądą na miejscach dla pasażerów:

Mam niespodziankę dla mieszkańców Częstochowy i Jury Krakowsko-Częstochowskiej, naszego regionu. Wykonywaliśmy loty zapoznawcze na szybowcach i na samolotach, zwłaszcza na szybowcach – cieszyły się i cieszą się dużym zainteresowaniem. Było zadawane pytanie – czy można by było więcej osób jednocześnie unieść w powietrze? Nabyliśmy samolot czteromiejscowy, ładnie przeszklony, więc będziemy mogli zaproponować tego typu loty w składzie trzyosobowym i przeżyć przygodę na pokładzie naszego samolotu.

Szeroko o swojej działalności w nowym sezonie Aeroklub Częstochowski informuje zdalnie oraz przed media społecznościowe. Do kontaktu fanów lotnictwa zachęcał Włodzimierz Skalik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj