Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aeroklub Częstochowski budzi na wiosnę wszystkie swoje sekcje. Będzie szkolił chętnych na licencję pilota szybowca

Facebook Twitter

Pogoda tej wiosny nie jest sprzyjająca, aby w pełni realizować wszystkie dyscypliny lotnicze. Mimo to Aeroklub Częstochowski na wiosnę budzi już wszystkie swoje sekcje, wkrótce na naszym niebie zobaczymy jeszcze więcej szybowców i paralotniarzy.

W sekcji samolotowej nasza działalność i szkoleniowa, i treningowa trwa nieprzerwanie. Oczywiście bywa tak, że są okresy bardzo złej pogody i ze względów bezpieczeństwa – niska podstawa chmur, zła widzialność ograniczona do 400/500 metrów, to stanowczo za mało by bezpiecznie móc wykonywać loty – więc w takie dni przygotowujemy sprzęt, ale latamy cały rok, zwłaszcza na samolotach. 

Jak mówi prezes Aeroklubu Częstochowskiego Włodzimierz Skalik, piloci i kierownictwo mają nadzieję, że okres złej pogody już za nimi. Teraz szykują loty, szkolenia i treningi przed zawodami. Wiosna powinna wreszcie powitać miłośników awiacji na lotnisku w Rudnikach. Samoloty startują stąd regularnie:

To nas wyróżnia, a jest to możliwe dzięki infrastrukturze, którą posiadamy – betonowy pas startowy o długości 2km. Na lotnisku aeroklubowym to jest rzadkość, więc wykorzystujemy nasz atut i dzięki temu mamy co ro robić przez okrągły rok

– dodaje Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Częstochowskiego. Tymczasem już 15 maja powinien wystartować . Takie szkolenie rownież można przejść na lotnisku w Rudnikach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj