Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Adoptuj zwierzaka – to najlepsza pomoc, jaką możemy dać psom i kotom w mieście

Facebook Twitter

Prawie 1 mln 400 tys. zł przeznaczy w tym roku Częstochowa na bezdomne zwierzaki. Zasadnicza część środków zostanie przeznaczona na działalność schroniska dla psów i kotów.

Miłośnicy czworonogów ciągle apelują, aby dać tym zwierzakom prawdziwy dom i zdecydować się na ich adopcję.

Marcin Breczko: Gro tych pieniędzy, bo 1 mln 200 tys. pójdzie na czynności związane z prowadzeniem schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Gilowej. Na zlecenie miasta prowadzeniem tej placówki zajmuje się Częstochowski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Warto udać się na stronę internetową schroniska, w zakładce „adopcje” są bardzo wyczerpujące opisy psów i kotów, które czekają na stałe domy.

Jak tłumaczy Marcin Breczko z biura prasowego UM, adopcja zwierzaka jest najlepszą metodą zapobiegania bezdomności zwierząt. Magistrat do niej zachęca, szczególnie że przed nami sezon urlopowy, gdy więcej niechcianych czworonogów trafia do schronisk:

Marcin Breczko: Są galerie zdjęć. Także adoptujmy schroniskowe zwierzęta! Jeśli będzie ich mniej, to środki, które miasto przeznacza na prowadzenie schroniska, będą mogły zostać wykorzystane, aby zapewnić lepszy komfort tym zwierzakom, które niestety w tym schronisku przebywają

– informował Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022