Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aby ferie były bezpieczne, swoje siły na najbliższy czas koncentrują policjanci

Facebook Twitter

Więcej policji na osiedlach, ale i w miejscach wypoczynku. Miejska komenda przypomina, że przez całe ferie będzie prowadzić kontrole bezpieczeństwa. Mundurowi pojawią się w centrach handlowych, w parkach, nad wodą.

Prewencja prowadzi wzmożoną aktywność od 12 lutego:

Na pewno patrole pojawią się w rejonie zbiorników wodnych, gdzie zazwyczaj wiele osób aktywnie spędza czas. Dzieci miewają różne pomysły, dlatego kontrolujmy, gdzie bawią się nasze pociechy, uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą zabawa na zamarzniętych stawach, rzekach, jeziorach czy innych zbiornikach wodnych. Przestrzegamy również przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, bo czasem taka z pozoru niewinna krótka przejażdżka na doczepionych do auta czy ciągnika sankach, może mieć tragiczny finał.

Zimowe zagrożenia mogą nas kosztować życie i zdrowie

– przypomina podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej komendy. Bezpieczne ferie to naczelne zadanie policjantów na najbliższe dwa tygodnie:

Na pewno policjanci zainteresują się też dziećmi, które w porze nocnej będą przebywały bez opieki rodziców. Skontrolują również miejsca zorganizowanego wypoczynku. Na drogach będzie można spotkać wzmożone patrole ruchu drogowego, przede wszystkim eliminując z ruchu piratów drogowych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość oraz pijanych kierujących. Mundurowi sprawdzą, czy kierowcy przewożą dzieci w fotelikach ochronnych, czy wszyscy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy pojazd, którym się poruszają, jest sprawny technicznie. Aby te ferie były bezpieczne.

Zimowe ferie w Częstochowie podobnie jak w całym regionie potrwają do 27 lutego. Wszystko wskazuje na to, że później uczniowie wrócą do stacjonarnej nauki.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022