StartWiadomości

Abecadło bezpiecznej drogi do szkoły

Przez jezdnię najlepiej przechodzić w miejscach oznaczonych pasami. Zanim przejdziesz, zatrzymaj się na brzegu chodnika bądź krawędzi jezdni, spójrz na drogę, najpierw w lewo, potem w prawo i znowu w lewo. Nigdy gwałtownie nie wbiegaj na jezdnię. Jeśli nie ma chodnika chodź zawsze lewą stroną jezdni. Nie zapominaj o odblaskach. To podstawowe zasady, które trzeba przypominać dzieciom, zwłaszcza, jeśli same chodzą do szkoły i wracają do domo po lekcjach. Ale najważniejsze, by samemu być dobrym przykładem dla swoich pociech.

Trzeba zasady bezpiecznego poruszania się po drodze stosować na co dzień, w swoim życiu, bo dzieci są świetnymi obserwatorami. Za policją apelujemy też do kierowców, by zdjąć nogę z gazu, być ostrożnymi, szczególnie w okolicach szkół.

Ku przestrodze tragedia ze śląskich dróg sprzed z kilku dni: w Częstochowie doszło do potrącenia 15-latki, która wracała z rozpoczęcia roku szkolnego busem. Nastolatka wysiadła z pojazdu, a kiedy przechodziła przez jezdnię została potrącona. Dziewczyna zmarła w szpitalu.

Zostaw komentarz