Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

A jednak. Piotr Obidziński nowym prezesem Rakowa Częstochowa

Facebook Twitter

Piotr Obidziński został nowym prezesem zarządu Rakowa Częstochowa. Będzie zasiadał w fotelu od marca. "Walczymy o cele, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć, a przed nami bardzo wymagający okres..." – podkreśla właściciel Rakowa, Michał Świerczewski. Nowy prezes Piotr Obidziński ma wieloletnie doświadczenie, pełnił m.in. obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków.

mat. prasowy

Piotr Obidziński ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami biznesowymi i sportowymi, w tym piłkarskimi, gdzie m.in. był prokurentem, a następnie pełnił obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków. Jest absolwentem kanadyjskiego University of Quebec, Uniwersytetu Warszawskiego oraz norweskiego Høgskolen i Østfold, a także wielu kursów specjalistycznych w obszarze strategii i finansów w USA i Wielkiej Brytanii. Od ponad 17 lat przeplata karierę w międzynarodowym konsultingu (Accenture) z aktywnością w sporcie profesjonalnym.

Wojciech Cygan: Koniec okna transferowego, więc transfery do klubu przychodzące. (…) Jest taki moment w historii klubu, bardzo specyficzny. Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, jeżeli chodzi o tabelę, ale z drugiej strony jesteśmy też w sytuacji, w której musimy te cele, które sobie stawiamy, dowieźć. Te cele są przed nami jasne i klarowne i o tych celach dość głośno mówimy i jasno je sobie stawiamy. Stąd konieczność wzmocnień i konieczność konieczność dołożenia nowych osób do sprawy zarządczej.

W Rakowie na stanowisku prezesa zastąpił Rakowa Adama Krawczaka, który pracę przy Limanowskiego zakończy z końcem lutego. Od 1 marca zarząd klubu będzie dwuosobowy. Wiceprezesem zarządu pozostaje Dawid Krzętowski:

Piotr Obidziński: Bardzo ważny cel na najbliższe miesiące z Dawidem to jest zrobienie wszystkiego, aby wspomóc cel sportowy, aby wspomóc trenera, drużynę w zdobyciu mistrzostwa Polski, w walce o europejskie puchary. Tak samo plan sportowy. Tutaj też jest ważne przygotowanie wszelkich możliwych scenariuszy, ponieważ te cele sportowe oczywiście mają wiele możliwych scenariuszy. Są tam powiedzmy trzy główne scenariusze i na każdy z tych scenariuszy musimy mieć gotową zarówno operacyjnie, jak i strategicznie odpowiedź. I to są nasze cele krótkoterminowe.

Michał Świerczewski: Walczymy o cele, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć. To szansa, ale jednocześnie potencjalne zagrożenia, których jesteśmy świadomi. Na pewno zdajemy sobie sprawę z naszych słabości. Przed nami bardzo wymagający okres, dlatego chcemy się do niego jak najlepiej przygotować, stąd dołączenie na stałe Piotra Obidzińskiego do zarządu. Wierzę, że jego bogate doświadczenie pomoże nam w realizacji kolejnych wyzwań

– podkreśla właściciel Rakowa, Michał Świerczewski.

A już o 14:00 rozpocznie się konferencja prasowa trenera Marka Papszuna poprzedzająca mecz z Jagiellonią Białystok.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024