Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga kierowcy to jeszcze nie koniec prac w alei Niepodległości. Szykują się kolejne utrudnienia. Drogowcy zapewniają jednak, że to już ostatnia prosta

Facebook Twitter

W sobotę 9 października wstrzymany zostanie ruch w Alei Niepodległości. Na fragmencie od ulicy Równoległej do ulicy Bór znów zobaczymy ekipy drogowe. Ma zostać wymieniony stary i wyeksploatowany asfalt.

fot. materiał prasowy MZD

Odcinek alei Niepodległości od ul. Bór do ul. Równoległej będzie w sobotę 9 października zamknięty dla ruchu. Przyczyną utrudnień jest układanie nowej nawierzchni. Prace mają potrwać od 6:00 do 14:00. Drogowcy wyznaczyli objazd – informuje Maciej Hasik rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg:

Zamknięcie objedziemy ulicami Bór i równoległą do Jagiellońskiej. Trasami omijającymi przebudowywany odcinek poruszać się w sobotę też będą autobusy MPK kursujące w tym rejonie. Ruch tramwajowy będzie odbywał się bez zmian. Dzięki zaplanowanym robotom uzupełniającym, w połączeniu z pracami przeprowadzonymi w ramach zadania na pozostałych odcinkach aż do okolic ul. Jagiellońskiej, inwestycja będzie stanowić spójną całość. Tym samym przebudowa al. Niepodległości wraz ze skrzyżowaniami i przejazdami poprzecznymi zostanie zakończona.

Koszt podstawowy zadania wyniósł ok. 6,5 mln zł.

Biuro Inżyniera Ruchu UM przesłało nam komunikat dot. wstrzymania ruch autobusów w Alei Niepodległości. Linie nr 12, 58 i 100 będą kursować przez ulice Równoległą, Jagiellońską i Bór. Tramwaje linii nr 2 i 3 wzdłuż Alei Niepodległości będą kursować bez żadnych zmian.

 

Zobacz także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022