Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

775 osób na starcie 12. edycji Biegu Częstochowskiego

Facebook Twitter

Za nami słoneczny weekend, a sportowcy amatorzy stęsknieni po pandemii, tłumnie wyruszyli przy tej pogodzie na trasę tegorocznego Biegu Częstochowskiego. Alejami i w centrum biegło prawie 800 zawodników.

fot. P.Fijałkowski/facebook.com/Zabiegani

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Broniatowska. Spośród biegaczy w 12. edycji najszybciej na mecie pojawił się Mateusz Mrówka z Radlina. Oprócz częstochowian zapisali się amatorzy biegów z całej Polski i liczni goście zagraniczni. Pojawiły się nazwiska z Węgier, Czech, Francji, Ukrainy, Włoch czy Portugalii.

Zobacz start biegu:

Wielkie święto biegowe w Częstochowie to tradycja, której musiało stać się zadość i mimo, że 12 Bieg Częstochowski za nami, to wzruszenie i radość towarzyszyć nam będą jeszcze długo. Tęskniliśmy bowiem za tymi emocjami, których nam dostarczacie, dobrze było Was zobaczyć, uścisnąć dłoń, porozmawiać, wręczyć piękny medal i pogratulować sukcesów. Dużo dobrej energii wygenerowaliśmy wszyscy wspólnie, niech będzie ona motorem napędowym do realizacji kolejnych wyzwań.

– napisała w mediach społecznościowych po biegu Magdalena Trzepizur, prezes SKLA Zabiegani Częstochowa, dyrektor 12 Biegu Częstochowskiego.

Przypomnijmy, że Biegu Częstochowskiego zabrakło w mieście zarówno w 2020 jak i 2021 roku.

fot.facebook.com/Zabiegani

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024