Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

75 milionów złotych wypłaconego postojowego w Częstochowie

Facebook Twitter

W samej Częstochowie już 75 mln zł świadczenia postojowego trafiło do mieszkańców i przedsiębiorców w ramach tarczy pomocowej w czasie epidemii. ZUS w skali kraju wypłacił na to świadczenie 5 mld złotych.

Wsparcie trafia na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego, mówi rzecznik instytucji w regionie.

Mieszkańcom naszego województwa wypłacono łącznie około 300 tys. świadczeń postojowych. Środki trafiły do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne a świadczenie, co do zasady wynosi 2080 zł, czyli 80% minimalnego wynagrodzenia i jest nieoskładkowane oraz nieopodatkowane. 

– jak informuje Beata Kopczyńska, wniosków było bardzo dużo, w całym woj. śląskim wypłacono ok. 585 mln zł postojowego. Warto pamiętać, że o taką pomoc można ubiegać się kilkakrotnie…

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż 3 razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się. Wnioski o postojowe należy składać online za pomocą platformy usług elektronicznych ZUS. 

Nadal ZUS przyjmuje wnioski w tej sprawie, informowała rzecznik zakładu w regionie Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021