Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

7 wypadków w trakcie weekendu – mamy podsumowanie akcji „Znicz” i „Hiena”

Facebook Twitter

I już mamy podsumowanie długiego, świątecznego weekendu na drogach w Częstochowie i powiecie częstochowskim. Policyjna akcja znicz prowadzona była od 29 października do dzisiejszego poranka (2.11). Uczestniczyli w niej mundurowi z drogówki, ale też kryminalni.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 7 wypadków drogowych. Odnotowano 68 kolizji. Ujawniono łącznie 402 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 239 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pod tym względem nie był to spokojny weekend. Optymistyczna informacja jest taka, że w tym roku spadła liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Mundurowi przeprowadzili przeszło 1 350 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymano 1 pijanego kierowcę.

Strażnicy Miejscy podsumowali już też swoją akcję pod nazwą „hiena”. Obyło się bez poważniejszych incydentów. Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w ciągu ostatnich czterech dni tylko 133 telefoniczne wnioski o interwencję. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło wykroczeń drogowych – ponad 20. Także dzisiaj (2.11) strażnicy miejscy patrolują okolice częstochowskich cmentarzy. Mundurowi cały czas przestrzegają przed kieszonkowcami i złodziejami kwiatów i zniczy.

A w weekendowych działaniach oprócz policji i straży miejskiej brała udział także żandarmeria wojskowa i służba ochrony kolei.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj