Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

6 X gramy, integrujemy i pomagamy w pandemii – przekonuje stowarzyszenie Perasada

Facebook Twitter

Aktywny senior to zdrowszy senior. Dlatego częstochowskie Stowarzyszenie Perasada znów działa na polu aktywizacji osób starszych. 6 października na Wyczerpach-Aniołowie, w ogrodach Domu Pomocy Społecznej, całe środowisko będzie mogło zintegrować się podczas plenerowej gry. Organizatorzy zapewnili sobie nawet pogodę.

fot. facebook.com/perasadaczest

Gości zaprosili z kilku sąsiednich gmin:

Będziemy aktywizować seniorów z trzech gmin – z Częstochowy, Rędzin i Blachowni. Oprócz tego, że seniorzy spędzą miło czas na dyscyplinie, która jest dla każdego i każdy nawet z dużą niepełnosprawnością może sobie poradzić w grze w bule. Chcemy promować dyscyplinę, żeby seniorzy przenosili to na swoje podwórko i  swoich domach, dziennych ośrodkach mogli popularyzować właśnie tę grę.

Jak mówi Anna Herman ze Stowarzyszenia Perasada, które działa na rzecz seniorów i aktywizacji dzielnicy, obok integracyjnej gry, będzie okazja by poprawić swoją kondycję w związku z walką z pandemią:

Mamy przygotowane dla seniorów atrakcje, pulsoksymetry – otrzymają to wraz z instrukcją, jak się tym posługiwać, jak w domu mierzyć saturację krwi, będą też ćwiczenia oddechowe, które mogą realizować, kiedy przeszli np. Covid-19, to będą im te ćwiczenia bardzo przydatne. Całe zadanie jest realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego. Dużo atrakcji – wspólne grillowanie, to też zawsze łączy. Chcemy spędzić cały dzień na świeżym powietrzu.

Wydarzenie w środę 6 października na terenie DPS-u w dzielnicy Wyczerpy polecała Anna Herman ze Stowarzyszenia Perasada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj