Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

50 kolizji, 2 poważne wypadki, 1 ofiara śmiertelna. Policja patroluje drogi Częstochowy

Facebook Twitter

Do wczoraj (31.10) na drogach miasta i powiatu doszło do 50 kolizji i 2 poważnych wypadków, w których 1 osoba zginęła. Do jednego zdarzenia doszło w Częstochowie, drugi miał miejsce w Świętej Annie. Jedźcie ostrożnie, dziś Dzień Wszystkich Świętych, na drogach tłoczno.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Statystyki

W weekend, od piątku do niedzieli na drogach naszego miasta i powiatu doszło łącznie do 26 kolizji. W poniedziałek doszło do 24 kolizji i 2 wypadków, w których 1 osoba zginęła. Do pierwszego z nich doszło przed godziną 17 w Świętej Annie (gmina Dąbrowa Zielona). Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letni kierujący citroenem na łuku drogi potrącił idącego właściwą stroną drogi pieszego. Mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych, ubrany był w ciemną kurtkę. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala. W sprawie wypadku zostanie wszczęte postępowanie, które będzie miało na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia włącznie z oceną zachowania zarówno kierowcy jak i pieszego.

Drugi wypadek miał miejsce w Częstochowie na ulicy Dobrzyńskiej przed godziną 19.00. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący citroenem 28-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie znajdowała się 38-letnia piesza. Samochód uderzył w kobietę, taranując przy tym 3 zaparkowane w tym miejscu pojazdy. W wyniku odniesionych obrażeń 38-latka zmarła w szpitalu. Jak się okazało, siedzący za kierownicą citroena 28-latek był pijany. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pijanemu kierowcy grozi do 12 lat więzienia.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Policja apeluje:

Wspólnie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegajmy przepisów, a na drodze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności, by każdy szczęśliwie dotarł do celu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023