Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

5 mln na modernizację stadionu „Skry”. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Facebook Twitter

Jest dodatkowe 5 mln złotych na modernizację stadionu częstochowskiej Skry. Dzięki środkom z Funduszu Polski Ład poprawiona zostanie infrastruktura obiektu przy Loretańskiej. Prace, które mają zostać zakończone do końca 2023 roku, zakładają wymianę murawy stadionu, naprawę systemu odprowadzenia wody oraz wykonanie od podstaw systemu podgrzewania płyty boiska.

fot. czestochowa.pl

Inwestycja uwzględnia również przesunięcie pola gry, nową organizację terenu wokół stadionu m.in. budowę trybuny głównej, ogrodzenie terenu, wydzielenie parkingów dla obsługi zawodów, wymianę ogrodzenia parku maszyn i modernizację oświetlenia.

Koszt remontu to 5 mln 102 tys. zł. Te środki to osobna pula z Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczona dla jednostek samorządowych, w których działały zlikwidowane w wyniku transformacji systemowej przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Miasto w tej edycji PGR aplikowało jeszcze o pieniądze na odnowę i zazielenienie Placu Pamięci Narodowej, ale wniosek nie został zakwalifikowany do dofinansowania.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj