Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

5 linii powiatowej komunikacji publicznej

Facebook Twitter

Do miejscowości w powiecie częstochowskim już nie PKSem, ale za to nową powiatową komunikacją publiczną. Takie autobusowe kursy Starostwo Powiatowe chce uruchomić już w połowie roku.

Trwają ostatnie przygotowania.

Zarząd powiatu Częstochowskiego w momencie powzięcia informacji o problemach finansowych PKS Częstochowa i wynikających z tego tytułu cięciach połączeń, rozpoczął przygotowania planów do zorganizowania sieci połączeń na obszarach gmin narażonych najbardziej na negatywne skutki kryzysu w częstochowskim PKSie. Planowane jest uruchomienie komunikacji autobusowej na 5 liniach.

Jak mówi Michał Dzwonnik z biura prasowego częstochowskiego starosty, kursy planowane są z dworca PKS w Częstochowie do: Kruszyny, Dąbrowy Zielonej, Kamienicy Polskiej, Mykanowa i Kłomnic, z przystankami w mniejszych miejscowościach na trasie. Będzie to możliwe na skutek międzygminnego porozumienia ze starostwem.

Powiat Częstochowski kwestię transportu publicznego traktuje priorytetowo. Mamy świadomość ogromnego znaczenia transportu publicznego dla naszych mieszkańców. Dostępność do dobrze zorganizowanej sieci połączeń jest kluczowa. Stąd też wynikają tak intensywne działania w tym zakresie ze strony zarządu powiatu Częstochowskiego.

Dodaje Michał Dzwonnik ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Odpowiednie uchwały dotyczące organizacji transportu publicznego przedstawiono już Radzie Powiatu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024