Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

46-latek z Częstochowy postanowił założyć plantację konopi w … piwnicy

Facebook Twitter

W ręce częstochowskich policjantów wpadł 46-latek, który odpowie za nielegalną uprawę konopi. Co ustalili mundurowi z II komisariatu i jaka kara grozi zatrzymanemu mieszkańcowi Częstochowy?

fot. czestochowa.policja.gov.pl/

Kryminalni z „dwójki” otrzymali informację, z której wynikało, że na Ostatnim Groszu w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. Policjanci udali się na miejsce, weszli do wskazanej przez anonimowego świadka piwnicy, i tam faktycznie znaleźli sprzęt i narzędzia służące do hodowli konopi. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu 46-latek uprawiał 33 krzaki konopi. W wyniku przeszukania stróże prawa znaleźli też 312 g zielonego suszu.

fot. czestochowa.policja.gov.pl/

Za uprawę konopi, a następnie wytwarzanie z nich środka odurzającego grozi mu do 8 lat więzienia. To jednak nie wszystko, bo 46-latek
nielegalnie pobierał prąd przez przyłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 46-latek będzie też musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

fot. czestochowa.policja.gov.pl/

Komenda Miejska Policji w Częstochowie przypomina, że nielegalne przyłącza do instalacji elektrycznej stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co może być przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. Na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki można dowiedzieć się, co to jest nielegalny pobór energii elektrycznej i co można zrobić w przypadku ujawnienia jej nielegalnego przyłącza.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024