Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

350 młodych zawodników rywalizowało w HSC w Turnieju Badmintona Polish Open U17

Facebook Twitter

Prawie 350 zawodników przez cały weekend rywalizowało w badmintonie w Turnieju Dzieci i Młodzieży. W zawodach Polish Open do lat 17 mieliśmy młodych graczy również z Częstochowy i okolic. W Hali Sportowej przy ul. Żużlowej zacięte rozgrywki zakończyły finałowe mecze 29 maja.

Do gry zaprosił dzieci i młodzież klub ULKS Lotka z Olsztyna.

Tomasz Jackowski: Pierwsza kategoria najmłodsza to dzieci do 9 lat, 9, 11, 13, 15 do 17 roku życia. Taki turniej rusza. Idą w zapomnienie wszelkiego rodzaju niedogodności. Nakład pracy, który włożyliśmy tutaj, cała ekipa, która nam pomagała. Podziękowania dla sponsorów, bo bez nich turniej by się nie udał. Badminton jest rozwojowym sportem. Przede wszystkim w dzieciach rozwija koordynację ruchową. W Polsce jest jeszcze sportem niszowym, ale pnącym się bardzo w górę. To sport w świecie jako drugi, czyli pierwszy po piłce nożnej pod względem popularności, ale to dzięki Azjatom, bo to ich sport narodowy

– powiedział nam Tomasz Jackowski, prezes ULKS Lotka z gminy Olsztyn.

Młodzi badmintoniści też pokochali tę grę, co było widać na tablicy wyników. Zawodniczki z klubu Lotka podzieliły się z nami turniejowymi wrażeniami i opowiedziały Radiu Jura o początkach swojej przygody z badmintonem:

Zaczęło się tak, że przeprowadziłam się do Olsztyna i szukałam sobie jakiegoś zajęcia. Znalazłam w internecie ogłoszenie o klubie i już tak zostałam od 6 lat. Brałam udział w Mistrzostwach Polski 2 razy.

Zaczęło się od tego, że byłam na wyjeździe rodzinnym, zaczęliśmy tam grać w badmintona i potem zapisałam się do klubu. Trzeba myśleć, ale też bardzo szybko reagować, bo to dość szybki sport.

Postawiłam na ten sport, bo moja siostra zaczęła, a ja nie chciałam siedzieć w domu i poszłam na trening, i mi się spodobało.

Można się fajnie bawić, miło spędzać czas i poznać nowych przyjaciół.

O badmintonie podczas turnieju Polish Open rozmawialiśmy z Karoliną, Klarą, Mają, Olą i Martyną. Zachęcamy do gry.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022