Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

33 -letni częstochowianin odpowie za nielegalny handel papierosami

Facebook Twitter

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali wczoraj (27.07.) mężczyznę, który na jednym ze stoisk w centrum handlowym sprzedawał wyroby tytoniowe.

Na swoim straganie miał ponad 21 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów i 1,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za paserstwo akcyzowe 33-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że w Częstochowie w jednym z centrum handlowych sprzedawane są nielegalne wyroby tytoniowe. Nieumundurowani funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Na jednym ze stoisk odnaleźli prawie 21 500 sztuk papierosów oraz 1,5 kilograma tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Właścicielem nielegalnych wyrobów akcyzowych był 33-letni mieszkaniec Częstochowy. Usłyszał już zarzuty. Za narażenie Budżetu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 26 tysięcy złotych grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj