StartWiadomość dnia Wiadomości

33-latek podejrzany o napaści seksualne na kobiety zatrzymany przez policję

Dysponując rysopisem, mundurowi zatrzymali 33-latka. Jak ustalili śledczy, mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, dopuścił się szeregu innych czynów o charakterze seksualnym. W październiku również na ulicy Armii Krajowej w Częstochowie, napadł i usiłował zgwałcić częstochowiankę. Kobieta obroniła się i uciekła z miejsca zdarzenia. Podobnych, ale nie zgłoszonych spraw może być więcej, dlatego policja i prokuratura proszą o zgłaszanie się pokrzywdzonych.

Do podobnych ataków doszło już wcześniej:

  • wrzesień 2015 roku, ul. Armii Krajowej, okolice Politechniki, gdzie sprawca złapał za rękę dziewczynę i usiłował doprowadzić do innej czynności seksualnej,
  • pierwsza lub druga sobota października 2015 roku, w okolicy akademików za hala sportową przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie  sprawca zaatakował dwie kobiety, łapiąc je za miejsca intymne,
  • koniec listopada 2015 roku, ul. Armii Krajowej,okolice Politechniki,  sprawca zaatakował dwie młode kobiety, łapiąc je za ręce i  usiłując doprowadzić do czynności seksualnej. Kobiety uciekły przed napastnikiem w stronę ulicy Jana Pawła.
  • początek grudnia 2015 roku, ul. Dekabrystów – Hala Polonia, po użyciu siły sprawca usiłuje przemocą doprowadzić do czynności seksualnej.

Policjanci proszą o kontakt  z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie  tel. 34 369-280 lub Prokuraturą Rejonową Częstochowa Północ. Na wniosek policjantów i prokuratora, 33-letni mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany.

Zostaw komentarz