Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

31 koilizji i 2 wypadki, policja podsumowała Wielkanoc na naszych drogach

Facebook Twitter

31 kolizji drogowych i dwa poważne wypadki drogowe, to bilans naszych wyjazdów podczas Wielkanocy. Na terenie Częstochowy i powiatu generalnie było dość spokojnie. O wypadki pytaliśmy rzecznik częstochowskiej komendy policji. Jeden miał miejsce w komunikacji miejskiej.

4 kwietnia w Częstochowie 89-letnia pasażerka autobusu przewróciła się i doznała urazu kręgosłupa. Do drugiego doszło w Lgocie Gawronnej, gdzie 26-letni kierujący motocyklem utracił panowanie nad jednośladem i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu 6 pijanych kierowców, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, 4 kierujących prowadziło pojazd nie posiadając do tego uprawnień a 1 pomimo zakazu sądowego. 

Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, zdarzali się kierowcy którzy nie pamiętali o bezpieczeństwie pieszych. Zatrzymano liczne grono piratów drogowych:

W świąteczny weekend na terenie miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 31 kolizji i 2 wypadków drogowych. Częstochowska drogówka ujawniła również prawie 300 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, ponad 50 dotyczyło przekroczenia prędkości przez kierującego w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali również 17 dowodów rejestracyjnych pojazdów, większość dotyczyła złego stanu technicznego pojazdu

– wielkanocny weekend na naszych drogach podsumowała rzecznik częstochowskiej policji Sabina Chyra-Giereś.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022