Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już w sobotę wraca Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. Co robić popołudniami w nowym roku szkolnym?

Facebook Twitter

Wraz z powrotem do szkół, rodzice z uczniami znów będą poszukiwać aktywności pozalekcyjnych. To czas na wybór zajęć sportowych, muzycznych, z programowania czy rozwijania talentów u dzieci. W nowym roku szkolnym pozwolą nam urozmaicić tydzień lekcji i wypełnią korzystnie wolny czas. A jak wybrać aktywność dopasowaną do ucznia?

fot. Galeria Jurajska

Pomogą specjaliści, na szczęście mamy w Częstochowie duży wybór takich zajęć:

Tomasz Pietrzak: Jest to wydarzenie, które od lat pomaga dzieciom i młodzieży w rozwoju i nauce. W tym roku impreza przyciągnie blisko 20 dużych wystawców. Oznacza to, że uczniowie znajdą ponad 100 różnych zajęć do wyboru, z których będą mogli skorzystać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wybierać będzie można spośród oferty aktywności sportowych. Nie zabraknie także pomysłu dla uczniów uzdolnionych artystycznie i chcących rozwijać swoje umiejętności plastyczne czy taneczne.

W Galerii Jurajskiej wraca tradycyjna już Giełda Zajęć Pozalekcyjnych, tym razem odbędzie się w sobotę 3 września

– mówi Tomasz Pietrzak. Warto dodać, że wśród wystawców znajdą się m.in. dwie mistrzowskie drużyny: RKS Raków Częstochowa i Włókniarz Częstochowa, zachęcające dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Będzie można poszukać też zajęć językowych czy artystycznych:

Tomasz Pietrzak: O szeroko pojęty rozwój dzieci i młodzieży zadbają placówki, które specjalizują się m.in. w robotyce, programowaniu czy nauce języków obcych. Nie zabraknie części stricte językowej, w której będzie można znaleźć szkołę specjalizującą się m.in. w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim czy niemieckim. Tradycyjnie także odbędą się pokazy umiejętności uczniów i absolwentów. Będzie także można zasięgnąć porady psychologa i pedagoga, a także znaleźć korepetytora. Giełda odbywa się w godzinach od 12:00 do 16:00. Wstęp jest wolny

– zachęca do udziału Tomasz Pietrzak z Galerii Jurajskiej. Jak wynika z zeszłorocznych badań już 42% rodziców inwestuje w zajęcia sportowe dla dzieci, 26% wybiera dla nich dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, a 16% inwestuje w naukę innego języka obcego u dzieci.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023