Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

3 miesiące odsiadki dla włamywacza

Facebook Twitter

Złodziej, który grasował w centrum miasta, wpadł w ręce policji. 37-latek włamał się do jednego z nieczynnych pawilonów handlowych dwukrotnie.

Ukradł elementy metalowe, armaturę i kable – to wszystko o łącznej wartości około 70 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z I Komisariatu Policji. Już kilka dni od ostatniego włamania, wpadli na trop złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów, znaleziono również sprzęt komputerowy o wartości 10 tys.

Jak się okazało, 37-letni włamywacz ukradł go z zaparkowanego przy ul. POW samochodu dostawczego. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna trafił za kratki. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w związku z tym, że 37-latek wielokrotnie był już karany z tego powodu i działał w warunkach recydywy, grozi mu kara więzienia podwyższona o połowę.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna usłyszy jeszcze więcej zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023